Yoğurtla Zayıflama Diyeti

Yoğurtla Zayıflama Diyeti

Yoğurdun faydaları sayılmakla bitmez. Aynı zamanda her geçen gün yeni faydaları bulunmaktadır. Bağırsak florasını düzenlemekle beraber hazmı kolaylaştırmaktadır, bağırsak problemlerini azalmaktadır . Ayrıyeten kötü kolesterol ve kalp ve damar hastalıklarına çok etkili bir koruyucu olduğu da kanıtlanmıştır. İçerisindeki bol miktarda A,B,E vitaminleri, minareller, tuzlar, kalsiyum, fosfor, magnezyum sayesinde çok yararlı bir gıdadır. Kalori açısından da oldukça fakir olan yağurt süt şekerini laktik asite dönüştürmesiyle bunu sağlamaktadır. Bu neden diyet listelerinin vazgeçilmezi konumundadır.

Öte yandan cildi pürüzsüzleştiren, saçlara parlaklık veren, cildi güzelleştiren, osteoporoza karşı koruyan, sinir sistemini uyarıcı ve dinlendirici etkisi hatta saylamakla bitmeyen yararlarının yanı sıra yoğurt diyeti kilo verdirirken adeta sağlıklı hale getiren bir detoks gibi de olacaktır. Tüketilmesinde hiçbir sınıra gerek olmayan yoğurdu tek başına tüketmeniz de gerekmiyor. Meyveler ile sebzeler ile rahatlıkla çeşitlendirebilirsiniz. Aynı zamanda günlük vitamin ihtiyaçlarınızın da önemli bir bölümünü gidermiş olursunuz.

Amerikalı bilim adamlarının son bulgularına göre yoğurdun içinde yağları yakan bir enzim varmış. Bu Coenzim J ile olmaktaymış. Hem yağları yakan hem de sindirimi hızlandıran bu besin kilo vermek isteyenlerin mucizesi haline geliyor. Ayrıca bilinmesinde fayda var yoğurt tokluk hissini artırıyor ve daha uzun süre tok kalınmasını da sağlıyor. Özellikle normal diyet programlarına kıyasla yoğurdun 3 öğün olarak eklenmiş diyet programlarını uygulayanlar bilimsel olarak kanıtlanmış ki daha hızlı kilo veriyorlar. Öte yandan giden yağların büyük bir bölümünün de karın bölgesinden gittiği de tespit edilmiş. Bunun için özellikle yağsız tercih edilen yoğurtlar diyete çok daha uygun olmakla beraber doğal yoğurtlar çok daha iyidir. Özellikle 1 kase yoğurda yarım limon eklenirse etkileri çok daha fazla artar. Kür şeklinde yapılmak isteniyorsa eğer sadece tüm öğünlerin yanında tercih etmek yerinde tüm öğünlerde çorba, meyve gibi çok hafif ürünler tercih edilmeli ve bol bol su tüketilmeli.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir