Maden Suyunun Faydası

Herkes mutlu evliliğin sırlarını ve evlilik nasıl yürür sorusunun cevabını merak ediyordur. Bizde sizler için bu soruların cevaplarını araştırıp bulduk. İşte Evlilik Rehberi; Mutlu evliliğin sırları ve evlilik nasıl yürür.

Evliliğin kötü ya da iyi gitmesinde en büyük görev kişilere düşmektedir ve evlilikleri için verdikleri çaba bunun kanıtıdır. Ama erkeklere de, kadınlara da sorulduğun da evlilikleri için en büyük katkıyı verenin kendileri olduğunu düşünmekteler. Bunun sebebi ise sadece evlilikte değil, her türlü ilişkide tahmin ettiğimizden daha çok çaba harcanması gerektiğidir.

Bilinmesi gereken bir gerçek var ki evlilikte canlı bir varlıktır. Ve evliliği canlı tutmak için yapılması gereken birçok şey vardır.

  • Eşinizi dinlemelisiniz. Bu herhangi bir aktivite yaparken olacak bir şey değildir. Her ne yapıyorsanız bırakmalı ve sadece eşinizi dinlemeli onun anlattıklarına kulak vermelisiniz. Sonucun da eşinizin ne kadar mutlu olduğunu ve aslında ne kadar önemli bir şey olduğunu anlayacaksınız.
  • Eşinizle konuşmakta onu dinlemeniz kadar önemli bir konudur. Onunla konuşun. Düşünleri tahmin etmek yerine, düşüncelerinin ne olduğunu öğrenerek bu konu üzerinde konuşun. Onun sormasını beklemeden kendi düşüncelerinizi de söyleyin. Konuşarak eşinizin sorunlarına çözüm üretmiş ve kendi dertlerinizi de anlatmış olacaksınız. Her ne kadar çözüm üretilemeyecek olsa dahi sorunlarınızı konuştuğunuz için bu sizi ve de eşinizi rahatlatacak aynı sorunlarla bir daha karşılaşmanızı engelleyecektir.
  • Her insan farklı yaratılmıştır. Bunu unutmamalı ve eşinizin anneniz gibi yemek yapmasını ya da eski sevgiliniz gibi sosyal olmasını beklememelisiniz. Eğer böyle bir beklenti içerisinde olursanız ve karşılaştırma yaparsanız emin olun ki bu çok büyük bir soruna yol açacaktır. Erkeklerde, Kızlarda  başka biriyle karşılaştırılmaktan hiç hoşlanmaz.
  • Dışarıdan gelip eve girdiğiniz zaman ilk bir kaç saat  teknolojik cihazlarla bağınızı koparmalısınız. Hiç bir kadın ve ya erkek dışarıdan gelen eşinin kendinden önce teknolojik cihazlara sarılmasını kabul edemez ve kaldıramaz. Eve girdiğinden eşinize zaman ayırın. Onu dinleyin onunla konuşun ve teknolojik cihazlarınızı eşinizden sonra elinize alın. Tabi her ne kadar eşinizden sonra teknolojik cihazlarınızı elinize alsanız da onlarla geçirdiğiniz süreyi sakın abartmayın.
  • Herkesin bildiği gibi kadınlar hediye almaktan çok hoşlanırlar. Çiçek bulamasanız bile küçük bir  çikolata dahi eşinizi mutlu etmeye yetecektir. Kadınlar hediyenin, önemsenmenin ve değerin bir göstergesi olarak görmektedir. Eve girerken elinizde olacak ufacık bir hediye eşinizin ayağını yerden kesmeye yetecektir.
  • Çocuk sahibi olsanız da mutlaka eşinizle baş başa kalacak vakit ayarlamalısınız. Günlük hayatınızın temposu buna izin vermiyor olabilir ama bir yolunu bulup eşinizle BAŞ BAŞA kalıp onunla vakit geçirmeniz evliliği canlı tutmak için çok önemlidir.

Bu makalemizde mutlu evliliğin sırları ve evlilik nasıl yürür konularına başlıca ve en temel önceliklerine değindik. Sizde bunları dikkate alarak evliliğinizi canlı tutabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir