Lazer Epilasyon ve Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayanların baş belası istenmeyen tüyler. Ancak bu tüyler sizin kaderiniz değil. Lazer epilasyon ile bu tüylerden  en sağlıklı nasıl kurtulabileceğinizi bu yazımızda işledik. Sizin de lazer epilasyon hakkında merak ettikleriniz var ise buyurun yazımızı okuyun. 

Günümüzde teknoloji bir hayli gelişmekte ve günlük hayatımızda bize kolaylıklar sunmaya devam etmektedir. Son zamanlarda bayanlar için en çok ilgi çeken teknolojik gelişmelerden birisi de tabi ki lazer epilasyon. Aslında bu konuyu sadece bayanlar olarak da sınırlandırmamak gerekir. Çünkü günümüz metro seksüel erkeklerimizin de yararlandığı ve çok sık tercih edilen bir yöntem haline geldi.

İstenmeyen tüyler gerçekten de baş belası. Bu durum cinsiyet ayrımı gözetmeksizin bayanların da erkeklerinde en büyük sorunu haline gelmeye başladı. Eski klasik yöntemler hem çok fazla acı vermekte hem de cildimize büyük zararlar vermekteydi. Ama lazer epilasyon sayesinde artık bu acılara son verilmiş ve her daim rahat ve cildimizin pürüzsüz bir görünüm sağlamasına yardım da bulunmuştur. Ayrıca cilt lekelerini giderme, batıkların yok olmasını sağlama, kızarıklık, kaşıntı gibi cilt problemlerinden kurtulmak için de birebir bir yöntem.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon kadınla güzellik, zaman ve hijyen kazandırıyor. Bu yöntemle güzellik ve hijyen kazanan bayanlarımızın gerek sosyal çevrelerinde gerekse iş çevrelerinde kendilerine olan özgüvenleri sağlanıyor. Lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerinizden sadece birkaç seansta ömür boyu kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon ısı yardımıyla tüy köklerinin yıpranmasını sağlama yöntemidir. Lazer ışınları tüy köklerine yüksek ısı etkisi uygulayarak tüylerin yok olmasını amaçlamaktadır. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışınları, tüydeki melanin pigmentleri tarafından emilir ve çevre ve dokuya zarar vermeden cildi geçerek seçici olarak tüy köküne yoğunlaşır. Burada ışık derinin üzerine birikmeden tüy köklerine inerek canlı olarak tüy köklerini yakar.

Kısaca lazer epilasyon yapılışıyla ilgili bilgi verdikten sonra gelelim dikkat edilecek yöntemlere. Öncelikle hemen her kuaför ve güzellik merkezinde yapılmakta olan lazer epilasyon için dikkatlice araştırma yaparak en güvenli ve mümkünse daha kurumsal firmalar tarafından yapılan hatta eğer mümkünse hastaneler aracılığı ile yapılan lazer epilasyon yöntemlerine başvurmanızı şiddetle tavsiye ederim. Çünkü mevcut piyasa da birçok cihaz bulunmakta ve bu cihazların kalite ve standartları değişim göstermektedir. Bundan dolayı ki halk arasında birçok insanda lazer epilasyon yaptırdım ama sonuca ulaşamadım hala istenmeyen tüylerden kurtulamadım ki serzenişte bulunan kadınlarımızla karşılaşmaktayız.

Öncelikle tüylerinizin rengi, kalınlığı, inceliği veya cilt renginiz lazer epilasyon için dikkat edilmesi gereken hususlardır. Alexandrite Lazer ve DİOD lazer sistemi açık tenden koyu tene kadar bütün cilt tiplerine uygulanabilen bir cihazdır. Ancak lazer epilasyondan en etkin sonucu alabilmemiz için tüyün koyu renkte olması gerekmektedir. Çünkü koyu renkteki tüy lazeri güzel emer. Vücutta en geç sonuç alınan bölge yüz bölgesidir. Çünkü yüz bölgesinde olan tüylerimiz daha açık renkte ve incedir. Bunun içinde iğneli epilasyon veya seans sayısını arttırmak gibi çözümler mümkündür.

1 seansta tüyleriniz bitmez.

Yine sorun yaşanan konulardan biri de ilk gittiğimiz seansta hemen tüylerimizin yok olacağını sanıp değişim göremeyince rehavete kapılmak. Etkili bir lazer epilasyon süreci 4-8 seanstır ve bu kişiye göre değişiklik gösterir. Bunu göz önünde bulundurmalı ve etkin bir sonuç için yaklaşık 6 ay ile 12 ay gibi bir süre zarfında kesin sonuca ulaşabileceğinizi unutmayınız. Yani biraz daha sabır nasıl olsa ömür boyu rahatlık söz konusu…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir