Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Hanımların hepsi de kırmızı ruj sürmeye bayılırlar fakat kaçırdıkları birçok önemli nokta vardır. Kırmızı ruj sürmek hem cesaret hem de biraz bilgi ister çünkü hiçbir zaman dudağınızda sürdüğünüz gibi kalmaz. Ya dağılır ve kenarlara taşarak saçma sapan görüntüler oluşturur yada rengi çabucak canlılığını kaybederek istediğiniz görüntüyü vermez. Kırmızı ruj nasıl sürülür peki diye soruyorsanız makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Kırmızı ruj sürerken öyle çok acele etmeyin çünkü bir sürü hazırlık aşamasından geçmeniz gerekmektedir. İlk başta dudaklarınızdaki tüm pütürlerden ve ince çizgilerden kurtulmanızı tavsiye ederiz çünkü dudak kusurlarını en iyi belli eden renk kırmızıdır. Bunu yaparken önce birkaç kat nemlendirici veya nemlendiricili dudak kremi kullanabilirsiniz. Dudaklarınız bir güzel yumuşadıktan sonra ise elinize temiz ve hafif sert bir bez alarak çok bastırmadan etrafından birkaç kez geçerek dudaklarınızı silin. Ardından elinizdeki en açık renkli kapatıcıyı kullanacaksınız çünkü dudaklarınızdaki ruju kalıcı kılmanın yolu budur. Hatta gözaltı kapatıcısını da kullanabilirsiniz çünkü dudak ve gözaltı bölgesinin yapısı birbirine çok benzer.

Güzelce sürdüğünüz kapatıcının ardından elinize kırmızı renkte bir dudak kalemi alarak bir güzel çerçeve çekmenizi öneririm. Çünkü kırmızı ruj çabuk dağılır ve bunu engellemenin en güzel yolu da dudak kalemidir. Mümkünse dudak kaleminizi dudaklarınızın içine de sürebilirsiniz. Üstelik bu şekilde ruju biraz daha kalıcı hale getirmiş olacaksınız. Dudaklar daha dolgun dursun istiyorsanız ruju sürmeden hemen önce alt ve üst dudağınızın tam ortasına denk gelen kısımlara aydınlatıcı far sürebilirsiniz. Ardından da ruju sürüp işlemi bitirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir