Kilo Almak İçin Ne Yemeli?

Kilo Almak İçin Ne Yemeli?

Kilo almak isteyenler için zorlu bir süreç ve sabır maratonu göze alınması gereken en büyük aşama olarak yer alıyor. Zayıflamak isteyenler kadar sayıları çok olmasa da onlar kilo almak isteyenler. Sayılarının az olmasına bakmayın, yıllardır bir özgüven eksikliği yaşamalarına rağmen bir gün kilo alırım duygusu ile canlı kaldılar hep. Kimi zaman 300 gram alınca bile sevindiler. Evet ortak nokta bu. Bugünkü yazımızda bazı püf noktalarla kilo almanıza olanak sağlayan doğal yolları anlatacağız.

Kilo almayı kafaya taktığımızda ciddi ve uzun süreçli üzüntüler peşimizi bırakmayabilir. Bu yüzden yüce yaratıcının bize emanet ettiği vücut için şükretmeli ve her halimizle kendimizle barışık olmalıyız. İnsanı olumsuz duygulara iten sebeplerin başında aktivitelerin az olması yatar. Eğer kilo alamadığınız için sürekli moral bozukluğu içerisinde iseniz kurslara yazılın, kütüphanelerde takılın, arkadaş ortamlarında özgüven arttırıcı espriler yapın v.s.

Bıldırcın yumurtası içmek kilo almanıza yardımcı olabilir. Çiğ olarak içemeyenler, sütün içine atıp karıştırarak içmeyi denesinler. Benzer şekilde arı poleni ve arı sütü olarak adlandırılan doğal yollarla kilo alma yolları var. Arı poleninin çok enerji verdiği kulağa gelen durumlar arasında.

Çok yemek yemek kilo almanıza yardımcı olmayabilir. Zayıf bedenlerin kilo alamamasının altında metabolizmanın tavrı yatar. Metabolizmanız ve mideniz imkan verdiği ölçüde yemek yiyebilir, iştahınızı açık tutabilirsiniz. Diyetisyene giderek kilo almayı denemek mantıklı çözüm yollarından birisi. İnsan en azından para verdiğini düşünerek param çöpe gitmesin, diyetisyene uyayım uygulayayım düşüncesiyle etkin bir süreç içerisinde yer alabilir.

Diyelim ki her şeyi denediniz ve kilo alamadıysanız artık daha ileriye gitmeden mevcut halimizle yola devam etmeliyiz. Unutmayın ki birçok kilolu insan tam tersine zayıflamak ve sağlıklı yaşamak istiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir