Grip Tedavisi Nasıl Olmalıdır

Çok sık aralarla hasta oluyor ve sürekli gripten mi şikayet ediyorsunuz? O halde yapacağınız bazı şeyler var. Grip nasıl tedavi edilir diye merak ediyorsanız yazımızı okuyun..

Gribi tedavi etme yöntemleri:

– Grip stres, aşırı yorgunluk ve yeme düzensizliği nedeniyle ortaya çıkar. Çünkü bu dönemde kişilerde bağışıklık sistemi zayıflar. Bağışıklık sisteminizi astragalus isimli bitkisel ilaçlarla güçlendirebilirsiniz.

– Ekinezya bitkisi de grip dönemlerinde en çok tercih edilen bitkiler arasındadır. Ekinezya hem kış çayı olarak bilinir hem de soğuk algınlığı dönemlerinde kullanılır. Ekinezyada günde en az 3 bardak içilmelidir. Ayrıca 1 çay bardağı tentür de içilebilir. Ekinezya kapsülleri de grip döneminde kullanıldığında fayda eden şeyler arasındadır.

– Sarımsak virüs tedavisi denince akla gelen şeyler arasındadır. Kış aylarında gripten korunmak için sıklıkla sarımsak yenmeli ve soğan da alternatifi olarak mutlaka yanında tüketilmelidir. Sarımsak güçlü kimyasallar içerir. Bu nedenle göğüs enfeksiyonuna dönüşmüş griplerde tedavi amaçlı kullanılabilir.

– Grip anında kas ağrısı ve baş ağrısı meydana gelmektedir. Ayrıca yüksek ateş ve güçsüzlük de grip dönemlerinde görülmektedir. Kronik hastalığı olanlarda ya da astım hastalarında grip ağır bir vaka olarak geçse de normal durumda olan kişiler için bazı basit tedbirler alındığı takdirde de kısalan bir hastalıktır.

– Grip tedavisinde civan perçemi, grip otu, boz ot ve mürver çiçeği kullanılır. Günde en fazla 4 defaya kadar tüketilebilir. İçine toz tarçın eklerseniz çayların gücü artacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir