Firuze Taşının Özellikleri ve Faydaları

Firuze Taşının Özellikleri ve Faydaları

Firuze taşı, geçmişten beri kullanılan değerli taşlardan bir tanesidir. Turkuaz taşı olarak da bilinen firuze taşının birçok faydası vardır. Arabistan, İran, İsrail, Avustralya, Meksika ve Şili de çıkartılan firuze taşı çok değerli ve pahalı bir taştır. Firuze taşı boğaz çakrasında etkindir ve barışı temsil ettiğine inanılır. Eğer takı olarak kullanılacaksa her gün kullanıma uygundur. Firuze taşının gümüş ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Firuze taşının hem beden sağlığı üzerinde hem de ruh sağlığı yönünde birçok etkisi vardır. Firuze taşı dostluk ve sadakat taşıdır. Kendisini taşıyana huzur ve mutluluk verir. Nazara karşı koruyucu etkisi vardır. Kişinin bilgeliğinin artmasında yardımcı olur. Bireyin sahip olduğu kaygıları azaltır. Mutsuz insanların problemlerini gidermede yardımcı olur. Özgüven duygusunu kuvvetlendirir. Yaratıcılığı pekiştirir. Duygusal dengeyi sağlamakta yardımcı olur. Akıl ve mantığı geliştirir.

Firuze taşının beden sağlığı üzerinde de oldukça fazla etkisi vardır. Firuze taşı, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı olur. Hücreleri yeniler. Firuze taşı kalp hastalıklarına iyi gelir. Tansiyonu düzenler. Kan dolaşımının düzgün olmasında yardımcı olur.     Migren ağrılarını hafifletmekte oldukça etkilidir. Kemiklerin sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlar. Kemik erimesini engeller. Yaşlanmayı geciktirici etkisi vardır. Genç ve zinde kalmaya yardımcı olur. Öksürüğün azalmasını sağlar.  Cinsel problemlerin giderilmesinde yardımcı olur. Sindirim sistemi için faydalıdır. Besinlerin emilmesinde hücrelere yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir