Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır

Hepimiz bir süre sonra duşakabinde meydana gelen küf benzeri kirleri fark ederiz. Her duşakabinin kaçışsız sonu maalesef ki bu görüntüdür çünkü duşakabinler bu lekelerin ihtiyacı olan rutubeti oldukça fazla içerirler. Yani sorun sizde değil üzülmeyin, duşakabinlerin doğası gereği meydana gele bir durum. Peki, bu durumdan kurtulmanın ne gibi yolları var? Bunu sizler için araştırdık ve bir kaç öneri ile karşınızdayız…

Duşakabindeki kirli görüntünün unsurlarını sayarsak, camdaki su lekeleri, küflenmeler, sabun ya da şampuan sebebi ile meydana gelen sararmalar ve kireçlenmeler olarak sıralayabiliriz. duşakabinde bu görüntünün oluşmasını engellemek için ilk çözüm onu sık sık temizlemektir. Kirlerin çok daha yerleşik olmasına müsaade etmeden yapılan temizlik işlinizi de oldukça kolaylaştırır.

Duşakabini temizlemek için öncelikle içinde ne var ne yok dışarı alın. Sıcak suyu açarak her yanını bir güzel ilk yıkama işlemine tabi tutun. Bu lekelerin yumuşamasını ve ilk etaptaki fazlalıklarını giderilmesini sağlayacak. Bu şekilde duşakabinde bulunan saçları ya da benzeri maddeleri de atmış olacaksınız. Suyla iyice yumuşatma ve temizleme işleminden sonra banyolar için üretilmiş sprey şeklinde olan temizleyicilerden birini duşakabin yüzeylerine sıkın ve bir sünger yardımı ile tüm yüzeyleri ovun. Ancak biz elbette ki her şeyde organik ürünlerden yanayız.

Marketlerde satılan temizleyici maddeler yerine siz de kendi temizlik ürününüzü evde yapabilirsiniz. Mutfak temizliği için bir su bardağı sirkeyi, yarım su bardağı sodayı, bir bardak amonyağı yarım kova ılık su ile karıştırarak yüzeyleri temizleyin. Ancak eldiven kullanmayı ihmal etmeyin hazırlamış olduğunuz bu temizleyici el dokunuza zarar verebilir, tahriş meydana getirebilir. Daha sonra yüzeyleri iyice durulayın ve son olarak muhakkak ki bir bez yardımı ile kurulayın. Duşakabin camları için ise saf sirke ve karbonatı karıştırın, camlara sürüp yarım saat kadar bekletin. Sonra bir durulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir